Najlepsze seriale Netflixa cz.1

Najlepsze seriale Netflixa cz.1

Korzystam z Netflixa od ponad roku i jedno mogę przyznać – to kopalnia świetnych filmów i seriali. Ponieważ jednak uwielbiam wciągać się w fabułę, to seriale na Netfliksie darzę szczególną sympatią 🙂 Poznajcie 5 moim zdaniem najlepszych seriali Netflixa. Kolejność przypadkowa 🙂

Czarne Lustro (Black Mirror)

Serial, w którym każdy odcinek to inna opowieść. Pokazuje, co może się stać, jeśli postęp technologiczny nadal będzie podążał w tym samym kierunku i w każdym przypadku jest to wizja dystopijna. Black Mirror daje do myślenia nie tylko nad tym, co może stać się w przyszłości, ale także nad tym, jak my wykorzystujemy technologię, np. smartfony, oraz jakie przynosi to skutki. To naprawdę mocny i trzymający w napięciu serial, czasem dość smutny, ale przede wszystkim świeży i świetnie nakręcony.

The Crown

Historia brytyjskiej rodziny królewskiej oraz samej królowej Elżbiety. Opowieść zaczyna się jeszcze za czasów panowania króla Jerzego, ale tak naprawdę serial rozkręca się dopiero w momencie koronacji Elżbiety. The Crown pokazuje nie tylko kulisy tego, jaką rzeczywistą władzę ma w państwie królowa, ale także jej relacje z księciem Filipem, siostrą – księżniczką Małgorzatą oraz przywódcami innych krajów. Pierwszy sezon jest mocno skupiony na królowej Elżbiecie, a drugi głównie na jej małżeńskich problemach oraz na buncie Małgorzaty. Serial naprawdę godny polecenia, choć na początku może trochę nużyć.

the crown serial netflixa

Szefowa (Girlboss)

Girlboss to serial, który opowiada o powstaniu Nasty Gal, czyli potężnego sklepu internetowego z odzieżą dla kobiet, które chcą ubierać się inaczej niż wszyscy. Historia Sophii Amoruso, która jako nastolatka postanowiła pójść za głosem swojego serca i pomimo braku środków do życia postawiła wszystko na jedną kartę i postanowiła sprzedawać na ebay’u samodzielnie przerobione ciuchy. Serial może nie należy do wybitnych, ale potrafi dać kopa do działania, a także pokazuje, że wszystko się może zdarzyć, jeśli tylko będziemy robić to, co kochamy.

girlboss sophia amorusso

Dobre Miejsce (The Good Place)

To jeden z tych seriali, które potrafiły rozbawić mnie do łez. Główna bohaterka pewnego razu budzi się i okazuje się, że w wyniku wypadku zginęła i wylądowała w Dobrym Miejscu, do którego trafiają tylko ludzie, którzy za życia czynili samo dobro. Rzecz w tym, że Eleanor wcale nie była dobrym człowiekiem i szybko orientuje się, że do Dobrego Miejsca trafiła przez pomyłkę 🙂 The Good Place to naprawdę przyjemny serial z piękną, kolorową scenografią oraz doskonała propozycja na leniwy wieczór.

the good place serial netflixa

Tabula Rasa

Tym razem thriller i do tego belgijski. Cierpiąca na amnezję Annemie jest w szpitalu psychiatrycznym i musi przypomnieć sobie wydarzenia z niedalekiej przeszłości – jest kluczową postacią w sprawie zaginięcia pewnego mężczyzny. Niestety budzące się wspomnienia są bolesne i nic nie jest takie, jakim się wydaje być na początku. Serial trzyma w napięciu od początku aż do samego końca i jest naprawdę zaskakujący.

tabula rasa netflix

Już wkrótce kolejna porcja najlepszych seriali na Netflix, a tymczasem zapraszam do wcześniejszego postu, w którym znajdziecie 5 świetnych seriali.

Facebook Comments Box
Ania
kontakt@stylann.pl