Najlepsze lakiery hybrydowe

Najlepsze lakiery hybrydowe

Pisałam już o uczuleniach na lakiery hybrydowe oraz o problemach, które miałam z marką Semilac oraz NeoNail. Ponieważ nie chciałam rezygnować z manicure hybrydowego, zdecydowałam się szukać dalej i tym sposobem trafiłam na dwie firmy, które moim zdaniem robią najlepsze lakiery hybrydowe.

Najlepsze lakiery hybrydowe

Photo by Carol Oliver on Unsplash

Lakiery hybrydowe Indigo

Pierwszą firmą jest Indigo, o którym wspominałam już kilkukrotnie. Pierwsze zderzenie z Indigo było dość niefortunne, ponieważ próbowałam utwardzać lakier w lampie 9W, co było zdecydowanie niewystarczające. Wtedy natomiast kompletnie nie rozumiałam, czemu lakier się nie utwardza mimo korzystania z profesjonalnej lampy LED 🙂 Koniec końców zainwestowałam w lampę LED 24/48W i to był strzał w dziesiątkę.

Baza proteinowa

Za co lubię Indigo? Przede wszystkim za bazę proteinową, która ma wzmacniać paznokcie. Oczywiście mam świadomość, że baza nie działa jak odżywka, ale dzięki swojej konsystencji pozwala zarówno utwardzić, jak i delikatnie przedłużyć paznokcie. Bazą proteinową można zbudować także piękny apex oraz nadbudować paznokieć tam, gdzie jest uszkodzony (np. z powodu wgłębień w płytce).  Rozpuszcza się w removerze, ale przy ściąganiu stylizacji frezarką można ją uzupełniać tak, jak masę żelową. Bazę proteinową możesz kupić TU.

baza proteinowa indigo

Kolorowe lakiery hybrydowe Indigo natomiast to szeroka paleta bardzo, bardzo wielu barw. Poza kolekcją klasyczną, mamy także serie zaprojektowane przez Natalię Siwiec, Sarę Boruc oraz Agnieszkę Popielewicz. Znajdziemy zarówno odcienie żywe, pastele, kolory jesienne takie jak burgundy, granaty czy ciemne zielenie, ale również nudziakową serię przeznaczoną do stylizacji ślubnych.

Konsystencja hybryd Indigo w ostatnim czasie została zmieniona na rzadszą – co mi akurat średnio odpowiada. Do niedawna lakiery były dosyć gęste i bardzo dobrze kryjące. Ostatnio jednak zmieniły się pojemności lakierów (na 7 ml), a także ich konsystencja i krycie. Choć producent zapewnia, że gęstość jest odpowiednia do wygodnego malowania paznokci, a krycie jest lepsze niż do tej pory, to jednak ja nie jestem w stanie się do tej nowej formuły przyzwyczaić. Nie zmienia to jednak faktu, że Indigo to nadal mój faworyt i dopóki nie znajdę innej marki, która będzie mi odpowiadać bardziej, raczej z niego nie zrezygnuję.
Dodatkowa przewaga tej marki jest taka, że hybrydy Indigo nie uczulają – przynajmniej mnie. Jeśli więc miałyście wcześniej problem z uczuleniami, to warto spróbować z Indigo.

Lakiery hybrydowe Słowianka

Druga marka, którą darzę szczególnym zaufaniem, to Słowianka. O ile podstawowa linia kolorów nie jest zbyt rozbudowana, to Słowianka ma jeszcze w ofercie linię kaszmirową (idealną do tworzenia sweterkowych stylizacji), neonową, perłową, cat eye i inne. Dla mnie hybrydy Słowianki są za rzadkie, ale to prawdopodobnie kwestia przyzwyczajenia – po prostu wolę lakiery gęstsze. Nie mogę jednak narzekać na spływanie na skórki, bo nic takiego nie występuje.

Najlepszy top hybrydowy top coat no wipe Słowianka

Top coat No Wipe

Mój absolutny hit Słowianki to Top Coat No Wipe, czyli taki, który nie pozostawia warstwy dyspersyjnej. Ma bardzo rzadką konsystencję, ale jest także bardzo wydajny. Pozostawia niesamowity błysk, który utrzymuje się bardzo długo (stylizację zmieniam średnio co tydzień, a błysk na pewno utrzymałby się jeszcze dłużej). Żaden inny top nie zrobił na mnie tak dobrego wrażenia, a trochę ich już testowałam. 🙂

Rubber Base Gel

Godna polecenia jest także baza Słowianki Rubber Base Gel. Ma właściwość taką jak baza proteinowa od Indigo – można nią więc utwardzić i delikatnie przedłużyć paznokcie. Wada – zapach. Jednym może przeszkadzać, innym nie. Ja niestety nie polubiłam zapachu tej bazy, przeszkadzał mi on zwłaszcza podczas ściągania stylizacji. Z tego powodu zużyłam jedną buteleczkę i więcej raczej do tej bazy nie wrócę. Mimo tego polecam ją, ponieważ jak już wspomniałam – zapach to kwestia gustu.

Dodam również, że lakiery Słowianki także mnie nie uczulają, dlatego z czystym sumieniem mogę je polecić. 🙂

Dajcie znać, jakie lakiery hybrydowe są najlepsze Waszym zdaniem oraz czy próbowałyście już hybrydy Indigo lub Słowianki 🙂

Facebook Comments Box
Ania
kontakt@stylann.pl