Lakiery hybrydowe – często zadawane pytania

Lakiery hybrydowe – często zadawane pytania

Są takie zagadnienia związane z lakierami hybrydowymi, które z jednej strony warto poruszyć, a z drugiej strony nie są one aż tak obszerne, by poświęcać im osobny wpis. Dlatego postanowiłam stworzyć tekst, który da Wam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Oto on 🙂

Lakiery hybrydowe - najczęściej zadawane pytania

Photo by Daiga Ellaby on Unsplash

Czy paznokcie hybrydowe można malować zwykłym lakierem?

W tym pytaniu chodzi oczywiście o malowanie zwykłym lakierem paznokci pokrytych hybrydą. Oczywiście można – nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Często na hybrydę kładzie się matowy top (zwykły lakier). Ma to ten plus, że gdy znudzi Ci się mat, po prostu zmywasz go zmywaczem do paznokci i masz błysk z topu hybrydowego. Musisz pamiętać jedynie o tym, by oczyścić paznokieć z zanieczyszczeń, a potem nałóż lakier tak jak zwykle.

Ile kosztuje lakier hybrydowy?

Wszystko zależy od firmy i pojemności, ale przy założeniu, że decydujesz się na lakier od renomowanego producenta, nastaw się na koszt ok. 30zł za buteleczkę. Możesz jednak przeglądać paznokciowe grupy na Facebooku – tam dziewczyny wymieniają się doświadczeniami dotyczącymi korzystania z lakierów, które zamawiają na aliexpress w dużo niższych cenach. Pamiętaj jednak, by eksperymentować na sobie, a nie np. na klientkach 🙂

Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy?

Przede wszystkim lakier hybrydowy nie wysycha (tylko się utwardza), dlatego nie ma opcji, że zostawisz go sobie na godzinę na paznokciach i po godzinie będzie już gotowy do noszenia. Musisz jednak pamiętać, że naturalne promienie UV (słoneczne) mogą delikatnie utwardzić lakier na Twoich paznokciach, ale nie tylko. Mogą także przyczynić się do szybkiego zepsucia się produktu w opakowaniu, co dotyczy zarówno lakierów hybrydowych, jak i żeli UV. Z tego powodu zrezygnuj z malowania sobie paznokci na balkonie w słoneczny dzień (wiem, że często dziewczyny tak robią) oraz z przetrzymywania produktów na parapecie lub w pobliżu lampy do paznokci. Pamiętaj też o dokładnym dokręcaniu buteleczek i słoiczków, a wówczas Twoje produkty do stylizacji paznokci powinny być w doskonałej formie do momentu, który producent wyznaczył jako koniec daty ważności 🙂

Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Najlepiej w zacienionym miejscu, np. w szufladzie lub kuferku. Złym pomysłem jest trzymanie ich na parapecie lub w pobliżu lampy do stylizacji. Pamiętaj, że buteleczki i słoiczki muszą być dobrze dokręcone, by się przypadkiem nie utwardziły. Jeśli przez przypadek odrobina lakieru wyleje się na buteleczkę, po prostu przetrzyj to miejsce cleanerem.

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

W skrócie: NIE. Ale wyczerpującą odpowiedź, na pytanie czy hybryda niszczy paznokcie poznasz w podlinkowanym wpisie.

Jaki zmywacz do lakieru hybrydowego?

Lakier hybrydowy możesz ściągać na kilka sposobów. Najpopularniejszy, ze względu na łatwość korzystania, to ściąganie go specjalnym removerem lub acetonem. Polecam sprawdzać składy produktów. Im delikatniejszy skład, czyli im mniej acetonu będzie w removerze, tym lepiej. Nie próbuj natomiast ściągać hybryd zwykłym zmywaczem do paznokci – jest on za słaby.

Jak zmyć lakier hybrydowy?

Dowiedz się, jak zmyć lakier hybrydowy we wcześniej przeze mnie napisanym tekście. Tutaj dodam również, że do najpopularniejszych metod ściągania hybryd należą:

  • moczenie lakieru w removerze lub acetonie (pod wacikami bezpyłowymi i folią aluminiową, w silikonowych “kubeczkach” i w klipsach)
  • spiłowywanie lakieru pilnikiem do paznokci
  • ściąganie lakieru frezarką – tę metodę polecam jednak tylko tym osobom, które uczyły się jej na kursach, ponieważ frezami łatwo można sobie zrobić nieodwracalną krzywdę.

Remover możecie znaleźć pod tym linkiem. Frezarki natomiast możecie znaleźć TU i TU 🙂

Co wybrać – lakier hybrydowy czy żel?

To zależy, czego potrzebujesz. Lakier hybrydowy jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują trwałego manicure do kilku tygodni. Hybrydą można robić świetne stylizacje, wzorki, a nawet wykonywać przedłużanie, ale tylko do kilku milimetrów. Dlatego hybrydy to postawienie na naturalność zarówno w zakresie długości, jak i grubości płytki paznokcia. Żel natomiast (tak jak i akryl) służy do nadbudowania naturalnej płytki, utwardzenia jej i przedłużenia. Tu w zasadzie sky is the limit, ponieważ takimi produktami można dorobić duuużą część paznokcia (do kilku centymetrów), świetnie skorygować wszelkie niedoskonałości, a przy dobrej technice także tworzyć specjalne kształty. Jeśli więc zależy Ci na szybkim przedłużeniu paznokci – wybierz żel lub akryl. Jeśli zależy Ci na tym, by paznokcie wyglądały naturalnie, ale chcesz, by manicure utrzymywał się przez dłuższy czas – wybierz hybrydę.

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać część Waszych wątpliwości 🙂 Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek pytania, koniecznie zadajcie je w komentarzach – na wszystkie odpowiem.

Facebook Comments Box
Ania
kontakt@stylann.pl