Lakiery hybrydowe – częste pytania cz.2

Lakiery hybrydowe – częste pytania cz.2

Ostatnio opublikowałam wpis z najczęściej zadawanymi przez Was pytaniami i teraz przychodzę z kolejnym tekstem i kolejnymi wątpliwościami, które postanowiłam rozwiać 🙂 Zachęcam od razu do przeczytania tekstu z najczęstszymi pytaniami na temat lakierów hybrydowych oraz zapraszam do dalszej części tego materiału.

często zadawane pytania o hybrydach

Photo by Element5 Digital on Unsplash

Czemu lakier hybrydowy nie schnie?

Jak już pisałam w poprzednim tekście, lakier hybrydowy nie schnie, tylko się utwardza. A co, jeśli się nie utwardza? To zwykle oznacza za słabą moc lampy. Przeczytaj, jaka lampa do paznokci jest najlepsza w zależności od potrzeb. Z założenia jednak odradzam te o mocy mniejszej niż 24W. Jeśli jednak lampa ma dobrą moc, to może przepaliły się żarówki? Albo używasz produktów przeznaczonych do utwardzania w lampie UV, a korzystasz z lampy LED? Czy upewniłaś się, że utwardzasz lakier odpowiednią ilość czasu? To najważniejsze rzeczy, nad którymi powinnaś się zastanowić, jeśli lakier hybrydowy się nie utwardza.

Czemu lakier hybrydowy się marszczy?

Mocno napigmentowane lakiery hybrydowe mają zwykle konkretny czas utwardzania i może się on różnić od czasu utwardzania innych lakierów tej samej firmy. Jeśli więc z przyzwyczajenia utwardzisz taki lakier np. przez 30 sekund podczas, gdy wymaga on przytrzymania w lampie przez minutę, to może się zmarszczyć na paznokciu. Oczywiście dotyczy to także lakierów przeznaczonych do utwardzania w lampie o konkretnej mocy (np. 48W), a utwardzanych w lampie o mocy dużo niższej. Przed użyciem nowego lakieru, sprawdź, jakie jego stosowanie zaleca producent.

Przeczytaj również tekst: Czemu hybryda odpada?

Czemu lakier hybrydowy pęka?

Zwykle lakier hybrydowy pęka w sytuacji, gdy został położony zły top. Przykład: Dry Top Indigo położony na lakier kolorowy, pod którym jest zwykła baza (czyli paznokieć nie został dobrze utwardzony np. bazą proteinową). To samo dotyczy sytuacji, jeśli top będzie żelowy. Zasada jest taka, że twarde produkty (dry topy, topy żelowe etc.) kładziemy na paznokcie utwardzone wcześniej bazą do tego przeznaczoną lub żelem. Położenie “twardego” produktu na miękki paznokieć spowoduje, że lakier hybrydowy popęka na paznokciu.

Czemu lakier hybrydowy jest miękki?

Każdy lakier jest inny, więc nie można generalizować, ale zwykle lakier hybrydowy jest miękki, gdy:

  • ma rzadką konsystencję – wówczas warstwy lakieru na paznokciu są cieniusieńkie, więc nie utwardza on mocno paznokcia
  • wyciągasz dłonie z gorącej wody po dłuższym czasie, np. po kąpieli. Po chwili jednak wszystko wraca do normy 🙂

Czy lakiery hybrydowe można mieszać?

Oczywiście – lakiery hybrydowe można mieszać i ten zabieg jest często stosowany przez stylistów paznokci do uzyskania nowych, niepowtarzalnych kolorów (lub do wykonywania zdobień). Najlepiej mieszać lakiery jednej firmy, jednak z mojego doświadczenia wynika, że mieszanie lakierów różnych firm także nie prowadzi do tragedii 🙂

Czy lakiery hybrydowe można trzymać w lodówce?

Lakiery hybrydowe należy trzymać w temperaturze pokojowej w zacienionym miejscu. Jeśli zdarzyło Ci się zamawiać lakiery hybrydowe zimą, mogłaś zaobserwować, że lakier świeżo po odebraniu przesyłki od kuriera, jest gęsty i właściwie nie da się go równomiernie nałożyć na płytkę paznokcia. Trzeba wówczas odczekać jakiś czas i lakier zyskuje swoją normalną konsystencję. Dlatego odpowiadając na pytanie – nie, nie trzymaj lakieru hybrydowego w lodówce.

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania na temat lakierów hybrydowych lub nad czymś się zastanawiasz – daj znać w komentarzach, a na pewno rozwieję Twoje wątpliwości 🙂

Facebook Comments Box
Ania
kontakt@stylann.pl