Jak usunąć lakier hybrydowy?

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Lakiery hybrydowe to świetne rozwiązanie dla tych z nas, które lubią cieszyć się długotrwałym manicure bez odprysków i bez poprawek. Dobrze wykonana stylizacja jest w stanie także utwardzić nasze paznokcie oraz przedłużyć delikatnie płytkę paznokcia. Jednak każda z nas, która choć raz wykonywała manicure hybrydowy w domu, zadała sobie pytanie – jak usunąć lakier hybrydowy? W tym wpisie dowiesz się, jak zrobić to krok po kroku.

Jak usunąć lakier hybrydowy

1. Spiłuj delikatnie wierzchnią warstwę

Na samym wierzchu znajduje się top, który może, ale nie musi, rozpuszczać się w removerze. Dla przykładu – top coat no wipe najprawdopodobniej pozostanie niemal nienaruszony, co uniemożliwi dostanie się zmywacza do reszty lakieru. Dlatego pilnikiem lub bufferem o gradacji 100/180 opiłuj delikatnie wierzchnią warstwę tak, by zmatowić płytkę, a tym samym pozbyć się topu.

2. Przyłóż do paznokcia wacik nasączony removerem

W tym przypadku są dwie opcje: albo masz specjalne waciki przyklejone do folii aluminiowej, albo możesz zrobić je samodzielnie. W obu przypadkach jest to mega łatwa sprawa i bez problemu sobie poradzisz. Nie polecam jednak klipsów na palce, mini kubeczków do namaczania paznokci ani żadnych tego typu wynalazków. Klucz tkwi w prostocie 🙂

Jeśli masz gotowy wacik z folią, po prostu wylej na wacik odrobinę removera, a następnie przyłóż go do paznokcia. Folię owiń wokół palca, a to co zostanie nad paznokciem, podwiń pod palec. Pamiętaj, żeby folia przylegała do palca jak najściślej tak, aby nie dostało się pod nią powietrze. W przeciwnym razie remover zacznie wysychać i nie rozpuści dobrze lakieru.

Jeśli nie masz gotowych płatków, to również nic straconego. 5 wacików bezpyłowych przetnij na pół wzdłuż krótszego brzegu. Potnij folię aluminiową na 10 kwadratów – np. o bokach 6×7 cm. Następnie zwilż wacik removerem, a palec owiń dokładnie folią.

Ten etap trwa zwykle kilka minut, ale zdarza się nawet, że lakier ma formułę tak trudno rozpuszczalną, że będziesz musiała poczekać chwilę dłużej.

Gdy wystąpi u Ciebie uczulenie na hybrydę, postaraj się nie wysuszać palca dodatkowo removerem – użyj go więc możliwie jak najmniej.

3. Jak ściągnąć lakier hybrydowy?

Po kilku minutach ściągnij wacik z folią. Jeśli lakier będzie wyglądać na pomarszczony, to znaczy, że nadaje się do zdjęcia. Możesz do tego wykorzystać metalowe kopytko (mój faworyt), drewniany patyczek lub plastikową kostkę, która często jest w zestawach do hybryd. Nie byłam jednak w stanie się do tej kostki przyzwyczaić, więc tej opcji nie polecam. Jedyne co trzeba zrobić, to zeskrobać delikatnie lakier z paznokcia. Powinien odchodzić tak, jak skrobana kredka świecowa, czyli bez problemu, w większych płatkach – głupie porównanie, ale tak to wygląda 🙂 Jeśli lakier nie chce zejść, to nie siłuj się z nim – załóż z powrotem wacik z folią i odczekaj jeszcze chwilę.

4. Wyrównaj płytkę paznockia

Po lakierze hybrydowym nie ma śladu, ale na płytce została jeszcze najprawdopodobniej baza. Jeśli wszystko zrobiłaś prawidłowo, a mimo to coś odstaje – spokojnie, to właśnie ona 🙂 Polerką o gradacji 100/180 wyrównaj powierzchnię paznokcia tak, by nie było żadnych nierówności. Dopiero, gdy paznokieć będzie zmatowiony, ale gładki, będzie nadawał się do dalszego opracowywania. Pędzelkiem zmieć nadmiar pyłu, przetrzyj paznokieć cleanerem i voila! Lakier jest zdjęty, a Ty jesteś gotowa do wykonania nowej stylizacji 🙂

Teraz, gdy wiesz już jak zmyć lakier hybrydowy, dowiedz się, jakie są moim zdaniem najlepsze lakiery hybrydowe. 🙂

Facebook Comments Box
Ania
kontakt@stylann.pl