Flyspot – czy warto i jak się przygotować? Moja opinia

Flyspot – czy warto i jak się przygotować? Moja opinia

Ten tekst piszę trochę na gorąco, bo dzień po odbyciu lotu w tunelu aerodynamicznym w Ożarowie Mazowieckim, czyli we Flyspot Warszawa. Voucher na lot dostałam od męża i bardzo się z tego cieszę, bo choć od dawna chciałam skorzystać z tej atrakcji, to coś ciągle mnie powstrzymywało. Tym czymś prawdopodobnie była cena (zaraz dowiecie się na ten temat więcej), jednak teraz wiem, że zabawa jest jej warta. Jeśli interesuje Cię, jak przygotować się do lotu we Flyspot, jak wygląda lot oraz ile kosztuje, czytaj dalej.

Lot we Flyspot

Flyspot – jak się przygotować do lotu?

Na miejscu należy stawić się wcześniej, najlepiej ok. pół godziny przed umówionym terminem. Polecam jednak pojawienie się wcześniej i podglądanie prób innych osób, a przede wszystkim instruktorów, którzy czynią cuda 🙂 Na samym początku otrzymacie formularz z informacjami, czym jest tunel aerodynamiczny, jaka jest prędkość wydmuchiwanego powietrza w tunelu oraz jakie są przeciwwskazania do rozpoczęcia lotu. Zapoznawszy się z tymi informacjami, podpisujesz kartkę i oddajesz ją na recepcji.

Następnie podejdzie do Ciebie instruktor, wręczy Ci kombinezon, gogle, kask oraz zatyczki do uszu. Pamiętaj, że kombinezon zakłada się na swoją odzież, dlatego ubierz się tego dnia wygodnie w to, co nie krępuje Twoich ruchów. Zwróć też uwagę na obuwie – najlepiej postawić na buty sportowe, choć z tego co się orientuję, na miejscu można je także wypożyczyć.

Po tej części instruktor opowie, jak będzie się z Tobą komunikować. W tunelu jest bardzo głośno, a w dodatku w uszach będziesz mieć zatyczki, dlatego niemożliwa będzie komunikacja werbalna. Dowiesz się więc, jakie gesty oznaczają, że masz się wyluzować, podnieść podbródek, wyprostować nogi itd. Po tym zostaje już tylko lot 🙂

Jak długo trwa lot we Flyspot i ile kosztuje?

Ja miałam pakiet Adult Starter, który kosztuje 229 zł i obejmuje dwa loty, każdy po półtorej minuty. W sumie więc są to trzy minuty, ale po każdym locie jest chwila przerwy – do tunelu wchodzi inny uczestnik z grupy. Ta przerwa jest bardzo ok, zwłaszcza jeśli (tak jak ja) na co dzień nie uprawiasz sportu. Lot we Flyspot jest wbrew pozorom wyczerpujący, angażujący masę mięśni. Te trzy minuty na początek są w sam raz. Ja po nich mam spore zakwasy i czuję się trochę jak po całym dniu na siłowni 🙂

Jak wygląda lot w tunelu aerodynamicznym?

Przede wszystkim trzeba się rozluźnić, co może być trudne przy wchodzeniu do tunelu, bo silny podmuch czuć już od pierwszych kroków. Jeśli zaczniesz za bardzo opadać, warto pochylić głowę, a powietrze wyrzuci ciało w górę. Warto też wracać uwagę na wskazówki od instruktora – będzie przy Tobie cały czas, pilnując, by lot był bezpieczny i satysfakcjonujący.

Pierwszy lot to wprowadzenie, nauka balansowania ciałem i wyczucie powietrza (przypomina to naukę pływania). Podczas drugiego lotu instruktor łapie Cię za rękę i nogę, by rozpocząć wirujący lot w górę i w dół. Ciężko to do czegokolwiek porównać. Może do karuzeli, jednak w rzeczywistości to coś zupełnie innego.

Po wszystkim otrzymasz 12 (!!!) filmów – z 6 perspektyw dla obu lotów.

Czy warto?

Zdecydowanie warto i z pewnością wrócę jeszcze do Flyspot 🙂 To fantastyczna zabawa, uczucie, którego nie da się z niczym porównać i błyskawiczny zastrzyk endorfin. To z pewnością jest droga rozrywka, jednak jeśli należysz do osób lubiących testować nowości, to będzie coś dla Ciebie 🙂

Jeśli jednak ktoś z Was był już we Flyspot (lub jakimś odpowiedniku tego miejsca), chętnie przeczytam Wasze wrażenia i opinie na temat tego miejsca.

 

Facebook Comments Box
Ania
kontakt@stylann.pl